Zalana piwnica – pomożemy

 

Straż Miejska Miasta Luboń w swej pracy wykonuje nie tylko działania interwencyjne, kontrolne czy profilaktyczne, ale stara się służyć przede wszystkim pomocą dla mieszkańców naszego miasta. Dlatego między innymi wyszliśmy z propozycją pomocy przy zimowym uruchamianiu pojazdów mechanicznych w wypadku gdy zawiódł akumulator. Przez ostatnie 4 miesiące 38 razy pomogliśmy kierowcom z naszego miasta w rozruchu samochodu używając zewnętrznego źródła energii. W porozumieniu z komórką obrony cywilnej obrony cywilnej Urzędu Miasta Luboń od niedawna wyposażeni jesteśmy również w motopompę typu Baracuda WP30. To urządzenie przeznaczonejest do wypompowywania wody podczas ewentualnych podtopień wynikających z gwałtownych opadów atmosferycznych lub wylania rzeki. Jej wydajność wynosząca 1000 l. na min. zapewnia sprawne wypompowanie wody z piwnic, garaży czy innych zalanych pomieszczeń. Mieszkańcy Lubonia mogą więc liczyć na naszą pomoc w wyżej opisanych sytuacjach. 

810 total views, 1 views today