Straż Miejska na „Kocich Dołach”


W związku z dużą aktywnością młodzieży w rejonie „Kocich Dołów”, po drugiej stronie starego dorzecza Warty, Straż Miejska  zwiększyła ilość patroli w tym rejonie.
Rejon ten niestety stał się miejscem, gdzie młodzież zarówno z Lubonia jak również z Wir i Łęczycy gromadzi się licznie w miejscach trudno dostępnych w celu spożywania alkoholu. Świadczą o tym liczne miejsca, gdzie zalegają butelki i śmieci oraz pozostałości po ogniskach. Obszar ten stał się popularny w wyniku zwiększonej kontroli Straży Miejskiej i Policji na terenie miasta w związku z epidemią Koronawirusa. W przekonaniu młodych osób „Kocie Doły” to miejsce, gdzie mogą czuć się bezkarnie ze względu na brak możliwości dojazdu radiowozem. Gdzie nikt im nie będzie przeszkadzał i kontrolował.
Nic bardziej mylnego!
Obecnie w tym rejonie, po obu stronach zbiornika wodnego, prowadzone są patrole piesze i rowerowe funkcjonariuszy Straży Miejskiej, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych.     W miarę zbliżania się wakacji ilość tych patroli będzie systematycznie zwiększana.
„Kocie Doły” są miejscem niezwykle urokliwym pod względem przyrody. W tym rejonie spotkać można wielu wędkarzy, osoby spacerujące lub rowerzystów, którzy szukają dla siebie ciszy i spokoju. Niestety teren ten jest również zaśmiecany i dewastowany przez osoby spożywające tam alkohol.
Nie ma i nie będzie naszej zgody i przyzwolenia na takie zachowanie!

Obecnie Referat ds. Ochrony Środowiska Komendy Straży Miejskiej w Luboniu  prowadzi działania w celu zlokalizowania i usunięcia zalegających tam śmieci i ukarania sprawców, a grupy patrolowe Straży Miejskiej kontrolują  i interweniują w stosunku do osób spożywających tam alkohol oraz zanieczyszczających teren.

133 total views, 1 views today