Wielkie sprzątanie „Kocich Dołów”

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców oraz dbając o środowisko naturalne, Straż Miejska od początku roku 2020 prowadzi szereg działań na terenie Lubonia, mających na celu wykrycie nielegalnych wysypisk śmieci, ukaranie sprawców i doprowadzenie tych miejsc do właściwego stanu.
Zwiększenie ilości patroli w rejonie „Kocich Dołów” oraz Lasku Majońskiego  i plaży miejskiej, zlokalizowanie miejsc, które niestety zostały zdewastowane oraz doprowadzenie ich do porządku, jak również wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które tego dokonały to dla nas priorytet.

W sobotę 20.06.2020 wspólnie z panią Joanną Polak – pomysłodawcą akcji oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej, radnymi Miasta Luboń, Młodzieżową Radą Miasta i mieszkańcami Lubonia doprowadziliśmy las nad „Kocimi Dołami” do porządku.

Niestety nie było z nami tych młodych ludzi, których najczęściej spotykamy w tym rejonie podczas patrolu, nie było również tych, którzy doprowadzili to miejsce do takiego stanu.
Byli natomiast ci, którym zależy aby w Luboniu było czysto i bezpiecznie.
W tym miejscu zebraliśmy 30 worków śmieci, głównie szklane butelki po alkoholu i puszki po piwie oraz pozostałości po beztroskiej zabawie.
To dopiero początek wspólnych działań Straży Miejskiej, radnych oraz mieszkańców na rzecz ochrony środowiska. Zatem do zobaczenia!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję oraz firmie Kom-Lub za wywiezienie śmieci.

Jesteśmy i działamy dla was!

Fot. SMML i Paweł Wolniewicz

170 total views, 2 views today