Bezpieczne wakacje

W dniu 20.07.2020 funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Policji z Lubonia odwiedzili dzieci podczas półkolonii zorganizowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego w Luboniu na terenie Lubońskiego Ośrodka Kultury.

Nasze spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa podczas wakacji.

Podczas rozmowy z dziećmi przypominaliśmy, jak należy zachować się nad wodą, jak bezpiecznie poruszać się po mieście rowerem, hulajnogą czy na rolkach. Rozmawialiśmy również o tym, gdzie szukać pomocy. Omówiliśmy również najważniejsze znaki drogowe.

Policjantka z komisariatu Policji w Luboniu przeprowadziła ciekawe doświadczenie, pokazujące jak należy chronić się przed bakteriami i uniknąć zarażenia się wirusem.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat bezpieczeństwa, na które funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji odpowiadali.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od Straży Miejskiej, Policji oraz Urzędu Miasta Luboń odblaskową opaskę na rower, poradnik jak poruszać się rowerem po Luboniu, piórnik z kredkami oraz magicznym – zaczarowanym ołówkiem od Straży Miejskiej i pieczątkę która zobowiązuje do zachowania bezpieczeństwa.

Mamy nadzieje i wierzymy, że to nasze spotkanie z dziećmi przyczyni się jeszcze bardziej do poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych a dzieci będą pamiętały jak należy się zachować podczas zabawy, aby uniknąć wypadku.

Zresztą, wszystkie dzieci nam to obiecały !

A my, jako Straż Miejska zrobimy wszystko aby te wakacje były dla nich bezpieczne!

189 total views, 1 views today