Poradniki

Akcja Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Luboniu oraz dzielnicowych Straży Miejskiej,  która została zorganizowana przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Luboniu,  na tym etapie została zakończona.

Od 15 lipca do 15 września 2020 nasi strażnicy miejscy w ramach prowadzonych kontroli odwiedzili 67 sklepów i punktów, w których sprzedawany jest alkohol.  Przekazali również na ręce sprzedawców i właścicieli sklepów ponad 170 poradników „Dlaczego nie sprzedawać alkoholu nieletnim” autorstwa pani Jolanty Terlikowskiej, w które wyposażyła nas Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ramach prowadzonej kontroli Straż Miejska sprawdzała czy w sklepach znajdują się odpowiednie informacje o zakazie sprzedaży, przeprowadzone zostały również rozmowy ze sprzedawcami na temat konsekwencji prawnych. Sprzedawcy wskazywali gdzie i kiedy występuje największy problem oraz w jaki sposób młodzież próbuje kupować alkohol.

Zebrane informacje pozwolą nam działać jeszcze skuteczniej w tym zakresie.

Obecnie patrole Straży Miejskiej systematycznie zwiększają ilość patroli w obrębie sklepów, a akcja profilaktyczna i informacyjna będzie oczywiście kontynuowana.

Jesteśmy i działamy dla was!

Straż Miejska Miasta Luboń

245 total views, 1 views today