Bezpieczny spacer

zdjęcie przedstawia dzieci stojące przed przejściem dla pieszych w obecności strażników miejskich

To już druga edycja tego wydarzenia, w której biorą udział dzieci z lubońskich szkół.

Tym razem na bezpieczny spacer udały się dzieci z Zespołu Szkół w Luboniu z klas „0” i I IV. W sumie ponad 250 dzieci wraz z nauczycielami i wychowawcami.

Celem tej prelekcji jest edukacja dzieci pod kątem bezpieczeństwa w rejonie szkoły a zwłaszcza podczas przechodzenia przez niebezpieczne przejścia dla pieszych w rejonie szkoły.

Prowadzona analiza sytuacji zwłaszcza w godzinach porannych tj. 7.45 – 8.15, kiedy to rodzice przywożą dzieci do szkoły i kiedy występuje największe niebezpieczeństwo dla dzieci, skłoniło nas do wznowienia akcji edukacyjnej „Bezpieczny spacer po mieście” oraz skupienia się głównie na bezpiecznym pokonaniu drogi do szkoły.

Przy współpracy funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji w Luboniu oraz przy wsparciu nauczycieli i dyrekcji Zespołu Szkół w Luboniu zostały zorganizowane prelekcje na temat bezpieczeństwa oraz praktyczne szkolenie jak przychodzić przez przejście dla pieszych gdzie działa sygnalizacja świetlna i gdzie jej nie ma. Omawiano również kwestię wysiadania z samochodu i właściwego miejsca zatrzymywania się tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.

Oby ta lekcja przyczyniła się do zwiększenia świadomości dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Tego typu „bezpieczne spacery” będą oczywiście kontynuowane, ponieważ jak wynika z obserwacji podczas patrolu szkolnego Straży Miejskiej są bardzo potrzebne.

Jesteśmy i działamy dla was!

Straż Miejska Miasta Luboń

zdjęcie przedstawia dzieci stojące podczas prelekcji prowadzonej przez funkcjonariuszkę policji

zdjęcie przedstawia dzieci przechodzące przez przejście dla pieszych w obecności funkcjonariuszy straży miejskiej i policji

243 total views, 1 views today