Pomaganie przez oddawanie

Zdjęcie przedstawia przepełnione pojemniki na odzież używaną

Zbędne ubrania często wyrzucamy, nie biorąc pod uwagę, że choć nie są nam już potrzebne, można z nich jeszcze zrobić użytek. Zamiast wyrzucać koszulkę, która przestała nam się podobać można ją przekazać w kolejne, dobre ręce, dając szanse na nowe życie.

Na terenie naszego miasta znajduje się obecnie wiele pojemników na odzież używaną. Mieszkańcy mają możliwość w szybki i wygodny sposób oddać odzież. Niestety często obserwujemy, że oddawana odzież nie jest umieszczana w pojemnikach, a pozostawiana w jego bezpośrednim sąsiedztwie, co skutkuje jej zabrudzeniami, zniszczeniami oraz zamoczeniem.

Nasi funkcjonariusze podczas patroli w swoim rejonie monitorują te miejsca i w przypadku stwierdzenia przepełnienia pojemnika na odzież lub bałaganu w jego obrębie, powiadamiają firmę zajmującą się odbiorem tej odzieży. Jednak od momentu zgłoszenia często musi upłynąć kilka dni, zanim pojemnik zostanie opróżniony.

Jeśli nie pojemnik, to co?

Przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Luboniu, znajdującym się przy ul. Źródlanej działa punkt przekazywania i wydawania odzieży. Mieszkańcy mają możliwość oddania niezniszczonych i czystych ubrań, zabawek oraz drobnego sprzętu AGD, w godzinach otwarcia siedziby MOPS-u. Wydawanie odzieży odbywa się we wtorki od 10.00 do 12.00 i czwartki od 12.00 do 14.00.

Apelujemy do mieszkańców, aby zwrócili szczególną uwagę na pozostawianą przez siebie odzież i zachęcamy do stosowania właśnie takich rozwiązań. Dajmy ubraniom drugie życie, a przy okazji pomożemy tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Jesteśmy i działamy dla was!
Straż Miejska Miasta Luboń

204 total views, 1 views today