Zdjęcie przedstawia strażników miejskich podczas używania opaski uciskowej - stazy taktycznej

Dziś nasi strażnicy zostali wyposażeni w specjalistyczne stazy taktyczne (opaski uciskowe). To kolejny element wyposażenia apteczki osobistej, którą nasi funkcjonariusze posiadają przy sobie podczas patrolu na terenie miasta.

W tym roku oraz w roku poprzednim w Straży Miejskiej organizowane były szkolenia wewnętrzne z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym oraz zabezpieczenia miejsca wypadku. Szkolenia również obejmowały zakres działań ochrony osobistej funkcjonariusza na służbie. Już niedługo nasi strażnicy przejdą również Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy, dający uprawnienia ratownika.

W przypadku osoby, która uległa wypadkowi należy, jak najszybciej zabezpieczyć ranę przed wykrwawieniem. Właśnie w tym celu stosowane są stazy taktyczne, których zastosowanie niejednokrotnie uratowało komuś życie.

Wielokrotnie, nasi strażnicy uczestniczyli w kolizjach drogowych lub w wypadkach na terenie naszego miasta, docierając na miejsce zdarzenia, jako pierwsi i od razu przystępowali do czynności ratunkowych, przy równoczesnym powiadomieniu zespołów ratunkowych oraz innych służb.

Zatem dążymy do tego, aby być odpowiednio przygotowanymi do takich sytuacji, zarówno pod względem wyposażenia, wiedzy, jak i doświadczenia.

Jesteśmy i działamy dla was!
Straż Miejska Miasta Luboń

Zdjęcie przedstawia strażnika używającego opaskę uciskową - stazę

Zdjęcie przedstawia rękę strażnika miejskiego w rękawiczce ochronnej z uniesionym kciukiem na znak OK

180 total views, 1 views today