Podsumowanie działań dotyczących wraków

Zdjęcie przedstawia wrak samochodu na lawecie

Pierwszy kwartał 2021 roku za nami. Czas podsumować działania Straży Miejskiej w ramach akcji usuwania wraków z przestrzeni publicznej naszego miasta.

W pierwszym etapie, w 2020 roku, nasi strażnicy miejscy usunęli lub doprowadzili do usunięcia bezpośrednio przez właściciela 74 pojazdy posiadające znamiona wraków, odzyskując w ten sposób wiele miejsc parkingowych dla naszych mieszkańców. Natomiast od początku tego roku do końca marca 2021 roku, na skutek prowadzonych czynności służbowych przez naszych funkcjonariuszy usunęliśmy 26 pojazdów, będących wrakami.

Obecnie prowadzone są czynności wobec kolejnych 16 wraków, które niebawem również opuszczą nasze miasto. Codziennie w ramach zadań stałych nasze patrole monitorują miasto, również pod kątem nowych porzuconych i uszkodzonych pojazdów. A tych niestety przybywa. Każdy zlokalizowany lub zgłoszony pojazd, który posiada znamiona wraku, jest przez nas sprawdzany.

Nasi strażnicy w takim przypadku próbują dotrzeć do właściciela i zobowiązać go do usunięcia pojazdu w wyznaczonym terminie, zarówno w bezpośredniej rozmowie lub korespondencyjnie. Natomiast w przypadku braku możliwości skontaktowania się z właścicielem lub braku reakcji z jego strony, po wyczerpaniu wszystkich możliwości, pojazd zostaje usunięty.

Akcja usuwania wraków jest prowadzona w ramach akcji „#Parkuj z głową”, gdzie nasze działania mają na celu odzyskanie miejsc parkingowych dla mieszkańców.

Jesteśmy i działamy dla was!
Straż Miejska Miasta Luboń 

Zdjęcie przedstawia wrak samochodu na lawecie

Zdjęcie przedstawia wraki samochodów na lawecie

155 total views, 2 views today