Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Zdjęcie przedstawia dzieci przechodzące przez przejście dla pieszych z policjantem i strażnikiem miejskim

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, które po długiej przerwie powróciły do szkoły, Straż Miejska Miasta Luboń wraz z Policją kontynuuje akcję profilaktyczną „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest edukacja najmłodszych poprzez uczenie właściwych postaw, przekazywanie w jaki sposób powinny zachować się na skrzyżowaniu w drodze do szkoły oraz podczas powrotu do domu.

Tym razem spotkaliśmy się z dziećmi z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu. Razem, w prawidłowy sposób przechodziliśmy przez przejście dla pieszych, wskazując, co może stanowić niebezpieczeństwo. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznej jazdy rowerem czy hulajnogą. Zwracaliśmy uwagę, gdzie należy szukać pomocy w przypadku zagrożenia oraz omawialiśmy podstawowe znaki drogowe.

Na koniec zawarliśmy umowę: „dzieci zrobią wszystko, aby bezpiecznie, zgodnie z przepisami poruszać się pieszo, rowerem lub hulajnogą w drodze do szkoły, a my – Straż Miejska i Policja – zrobimy wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo nie tylko przy szkołach.”

W akcji uczestniczyło 180 dzieci z klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami. Każdy z uczestników prelekcji otrzymał od naszych strażników odblaskową opaskę z numerem telefonu do Straży Miejskiej. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” była przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego na świeżym powietrzu przed budynkiem szkoły i będzie kontynuowana w kolejnych szkołach w Luboniu.

Pogadanka przed szkołą Pogadanka przed szkołą

203 total views, 1 views today