DZIK JEST DZIKI…

DSCF1545

Pozwólmy dzikom pozostać dzikimi 

Mieszkańcy Lubonia nie dokarmiajcie dzików,

nie zachęcajcie ich do „odwiedzin” 

Dokarmiając te zwierzęta zmieniacie Państwo ich naturalne zachowanie i przyzwyczajacie do łatwego sposobu zdobywania pożywienia, czego skutkiem jest ich wędrówka po ulicach i osiedlach. Miejscem przebywania dzików jest las, a nie miasto. Obecność dzikich zwierząt wśród ludzi niesie niebezpieczeństwo dla obydwu stron. Dla ludzi szkody, choroby i okaleczenia, natomiast dla zwierząt niechybną śmierć. Stosując się do tej prośby wszyscy pomagamy tym zwierzętom żyć zgodnie z naturą.

Co robić, gdy staniemy oko w oko z dzikiem? Otóż na pewno nie uciekać, ponieważ dzik i tak jest szybszy. Należy zachować zimną krew i nie wykonywać gwałtownych gestów. Dzik sam powinien odejść, a gdy nie czuje się zagrożony, nie będzie atakował.

 

BYŁEŚ ŚWIADKIEM – POWIADOM

akcja Bezpieczny Luboń 2013

TEL. 697 630 824

Z dniem 01 lutego 2013 roku na terenie Miasta Luboń zostanie uruchomiony dla mieszkańców, całodobowy numer alarmowy, w celu powiadamiania w przypadku wystąpienia:

 1. zdarzeń klimatycznych (lokalne podtopienia w wyniku intensywnych opadów deszczu);
 2. zdarzeń z udziałem zwierząt, (potrąconych i padłych wskutek wypadku komunikacyjnego, bezdomnych i agresywnych oraz pojawienia się dzikich zwierząt na terenie Miasta Luboń.

UWAGA !!!

Służba dyżurna działająca pod podanym numerem telefonu alarmowego w żadnym przypadku nie zastępuje działania takich służb jak:

 1. 1.      Pogotowie Ratunkowe,
 2. 2.      Policja,
 3. 3.      Straż Pożarna,
 4. 4.      Straż Miejska,
 5. 5.      Pogotowie Gazowe,
 6. 6.      Pogotowie Wodne,
 7. 7.      Pogotowie Energetyczne,
 8. 8.      Pogotowie Weterynaryjne,
 9. 9.      Służby Sanitarne,

które są osiągalne pod dotychczas obowiązującymi numerami telefonów i działają zgodnie z przeznaczeniem.

Informujemy, że w celu ewidencji zgłoszeń oraz poprawy jakości usługi wszystkie rozmowy są nagrywane. Wszelkie uwagi na temat działania telefonu alarmowego prosimy zgłaszać na adres oc@lubon.pl

2,381 total views, 1 views today