KILKA RAD DLA PAŃ

znak!Warto zastanowić się jeszcze przed wyjściem z domu, kiedy założyć swoje piękne  futro czy droga biżuterię. Gdy wiele kobiet przed wyjściem z domu przygląda się sobie w lustrz,  jest to najlepsza okazja i ostatnia chwila, aby sprawdzić, czy wygląd nie jest zbyt prowokujący dla złodzieja. Zuchwali przestępcy są w stanie zerwać złoty kolczyk z ucha, łańcuszek z cennym wisiorkiem z szyi, a pierścionek siłą ściągnąć z palca.

Zadbajcie też Panie o to, by szczególnie po zmroku nie wracać do domu same, a gdy musicie czynić to regularnie zmieniajcie swoje zwyczaje, drogi marszowe.

Wiele przykrych sytuacji zdarza się kobietom w środkach komunikacji publicznej. W zatłoczonym tramwaju, autobusie czy pociągu z reguły wystarczy głośno powiedzieć: „proszę mnie nie dotykać” by uniknąć ocierania się czy obmacywania przez obcych mężczyzn.

W przypadku napraw, przeglądów, konserwacji dokonywanych w domu dobrze jest by ktoś Paniom towarzyszył. Nie udzielajcie też żadnych informacji nieznanym osobom, które np. zatelefonowały.

Kobieta nie powinna, jeśli sama prowadzi samochód zabierać autostopowiczów. Jeśli jednak ktoś Panie zaczepi, będzie usiłował okraść lub zgwałcić, macie Panie prawo bronić się wszelkimi dostępnymi sposobami, ale przede wszystkim krzykiem zwróćcie uwagę otoczenia i w miarę możliwości starajcie się uciec z tego miejsca. O takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić policję czy straż miejską.

1,744 total views, 1 views today